Film Media

Film Media S.A. rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 1996 roku jako działająca głównie na rynku branży spożywczej, firma S-Model. Firma była wyłącznym dystrybutorem produktów ogólnopolskiej sieci Agros.
W grudniu 1996 roku, firma zmieniła nazwę na Trading S-Market i już wtedy jako firma-matka będąca właścicielem udziałów w firmie Neptun Visa Corporation, a następnie NVC Felix Film brała udział w produkcji filmowej. W roku 1998, przy współudziale NVC Felix Film, został zrealizowany na terenie Polski i Kanady film pt. "Biały kruk" (The White Raven) w reż. Andrew Stevensa, z udziałem zdobywcy Oskara®, Roya Scheidera.W październiku 1998 roku, firma zmieniła nieco swój profil oraz nazwę na Bus Media S.A.
Zakres jej działalności poszerzył się o działalność reklamową, obrót licencjami filmowymi i dystrybucję filmową. Od 2000 roku, Bus Media rozpoczęła współpracę z firmami Oriflame, Browary Warszawskie i Media Pro organizując kampanie reklamowe w/w firm w kursujących na trasach zagranicznych autokarach.

W 2001 roku firma zawarła pierwsze umowy licencyjne na sprzedaż filmów z TVP S.A., dystrybutorem płyt DVD i kaset VHS firmą JAWI, a także wydawcą prasy komputerowej i filmowej - IDG Poland.

Od roku 2002 datuje się działalność firmy już pod obecną nazwą Film Media S.A. Wtedy też firma rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę dystrybucję filmów na płytach DVD i poprzez NVC Felix Film była producentem wykonawczym filmu z udziałem Stevena Seagala, "Cudzoziemiec" (The Foreigner) - reżyseria Michael Oblowitz. Film jest dystrybuowany na świecie przez Columbia TriStar, a w Polsce został wydany na DVD przez Warner Bros.

Od stycznia 2003 roku, Film Media S.A. nie jest już właścicielem NVC Felix Film, dlatego też na potrzeby kolejnych produkcji zagranicznych, została stworzona spółka Poland - UK Film, która we wrześniu 2003 została koproducentem kolejnego filmu ze Stevenem Seagalem "Poza zasięgiem" (Out of Reach) w reżyserii Po-Chih Leonga. Film był pierwszą polsko-brytyjską koprodukcją opartą w całości na Europejskiej Konwencji d/s Koprodukcji Filmowych (the European Convention on Cinematographic Co-productions). W filmie oprócz Stevena Seagala wystąpiła plejada polskich gwiazd z Krzysztofem Pieczyńskim i Agnieszką Wagner na czele.

Pod koniec 2003 roku, Film Media S.A. została producentem wykonawczym serialu telewizyjnego pt. "Dziki" w reżyserii Grzegorza Warchoła z Bogusławem Lindą, Krzysztofem Gosztyłą i Agnieszką Włodarczyk w rolach głównych. Serial był prezentowany na antenie TV Polsat w okresie luty - maj 2004 r. Ponieważ serial cieszył się dużą sympatią widzów (35% udziałów w rynku), zrealizowano jego kontynuację zatytułowaną "Dziki - Pojedynek" w reżyserii Krzysztofa Langa - emisja luty - kwiecień 2005 r.

Jako właściciel praw do filmu Patricka Swayze "Ostatni taniec" (One Last Dance), Film Media S.A. wspólnie z producentem Jackiem Samojłowiczem zaprosiła do udziału w oficjalnej premierze filmu
w Polsce odtwórcę głównej roli Patricka Swayze wraz z reżyserką filmu Lisą Niemi. Był to pierwszy pobyt aktora w naszym kraju i cieszył się olbrzymim zainteresowaniem mediów.

Kolejną produkcją firmy Film Media S.A. był przebój kinowy "Ja wam pokażę!" w reżyserii Denisa Delica na podstawie bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi (premiera 10 lutego 2006 r.).
Otwarcie filmu było piątym otwarciem filmu polskiego w ciągu ostatnich 10 lat i w ciągu trzech tygodni wyświetlania jego widownia przekroczyła 1 000 000 widzów.

W najbliższych planach firmy jest realizacja filmu fabularnego z udziałem Patricka Swayze, ekranizacja powieści Doroty Masłowskiej "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną"
w reż. Jana Jakuba Kolskiego oraz filmu fabularnego "Układ", do którego scenariusz powstał przy współudziale Jacka Samojłowicza.

Film Media S.A. zajmuje się także z sukcesem sprzedażą na terytorium Polski filmów DVD w formie prasowych insertów. Do tej pory ukazały się takie nasze filmy jak m.in. "Trainspotting", "Pillow Book", "Całkowite zaćmienie", "Życie Carlita", "Niedźwiadek", "Austin Powers" czy "Proces" .Wednesday the 1st. Affiliate Marketing. Filmmedia
Copyright 2012

©

v2h