"DYWIZJON 303" - JAK TO JEST ZROBIONE - VFX

Jak powstawały efekty specjalne do filmu DYWIZJON 303. Obejrzyjcie prezentację przygotowaną przez specjalistów z ART FICTION oraz kompozytora ŁUKASZA PIEPRZYKA.

"DYWIZJON 303"

Rok 1940: niemal cała Europa zajęta jest przez Hitlera.

"Lada dzień rozpocznie się bitwa o Anglię. To od tej bitwy zależy los cywilizacji chrześcijańskiej. Cała wściekłość i moc nieprzyjaciela obrócą się wkrótce przeciwko nam. Hitler wie, że musi złamać nas na Wyspie albo przegra wojnę. Jeśli zdołamy mu się przeciwstawić, Europa będzie wolna, a świat pójdzie naprzód. Ale jeśli przegramy, wtedy cały świat, łącznie ze Stanami Zjednoczonymi, łącznie ze wszystkim, co dla nas ważne, popadnie w mroki nowych Wieków Ciemnych". Winston Churchill, przemówienie z dnia 4 czerwca 1940 roku

Bitwę o Anglię wygrali piloci myśliwców. Nie dopuścili nieprzyjacielskich hord do inwazji. Dywizjon 303 zastrzelił trzykrotnie więcej przeciwników niż każdy z innych dywizjonów alianckich. Oto ich historia. "DYWIZJON 303"

DYWIZJON 303 NA BERLINALE

„Dywizjon 303” w Berlinie

"Dywizjon 303" na Facebooku

Do Berlina przyjechała ciężarówka pełna rekwizytów z filmu, które posłużyły do wyposażenia biura „Dywizjonu 303” w hotelu Ritz-Carlton przy Potsdamer Platz. Tutaj, wśród największych graczy światowego przemysłu filmowego, umieściliśmy naszą siedzibę na czas European Film Market i 68. Berlinale. Zawiesiliśmy 4 modele samolotów z produkcji, wyeksponowaliśmy najważniejsze mundury różnych formacji, w których występowali aktorzy. Korzystaliśmy z kurtek lotniczych z emblematami „303 Squadron”. Do dyspozycji mieliśmy także gogle, czapki pilotki i rozmaite inne akcesoria. Całe biuro wyposażyliśmy w sprzęt z epoki: maszyny do pisania, radio, patefon i inne liczne drobniejsze przybory. Obszerne fragmenty filmu, zwiastuny i dodatkowe materiały prezentowane były na dwóch nowoczesnych – wyjątkowo nie historycznych – ekranach. Ściany ozdobione zostały komiksami i plakatami a cały pokój gigantycznymi roll-upami. Jeden z Maciejem Zakościelnym – głównym bohaterem „Dywizjonu 303”. Nasz nowy, międzynarodowy plakat dystrybucyjny przykuwał uwagę.

Od razu po otwarciu biura zaczął się jego szturm. Jeden po drugim, pojawiali się dystrybutorzy poszukujący filmów wojennych, jak i dużych widowisk. Witaliśmy ich z radością, bo mamy do zaoferowania i jedno i drugie. Zapowiada się świetna współpraca z partnerami z całego świata, zarówno z bliskich nam krajów, jak i z egzotycznych. Wszędzie tam historia Dywizjonu 303 trafi do szerokiej widowni.

W apartamentowym biurze pojawili się także aktorzy: Anna Prus, Steffen Mennekes, Radek Węgrzyn, Nik Goldman, Aleksander Wróbel, a także nasze aktorki epizodyczne – Anna Ekiert i Angelika Jarosławska, która złożyła krótką wizytę w Berlinie jako ambasador filmu. Gości podejmowali: producent filmu - Jacek Samojłowicz, dyrektor biura „Dywizjonu 303” w Berlinie - Sławomir Ciok, a także architekt wystroju naszego wnętrza - Maria Golasowska.

Gościliśmy byłych i obecnych dyrektorów różnych instytucji, przyjaciół, partnerów a nawet i konkurentów.

Udzielaliśmy wywiadów, przeprowadziliśmy relację telewizyjną, budziliśmy zainteresowanie, gdziekolwiek wyszliśmy. Takiego biura w trakcie festiwalu nie miał nikt, i to zostało docenione szczególnie przez stałych bywalców takich wydarzeń. I była to nie tylko promocja filmu, ale i promocja Polski w ogóle. Zwróciliśmy na siebie uwagę Polskiej Agencji Prasowej, Newsweeka i Wirtualnej Polski.

„Dywizjon 303” trafił na okładkę amerykańskiego „The Hollywood Reporter”, a także był eksponowany dwa razy w brytyjskim magazynie „Screen International”. Pojawialiśmy się także na wybranych imprezach filmowych. Skorzystaliśmy z zaproszeń: polskiego, austriackiego, koreańskiego, portugalskiego i wielu innych.

100 lat Polskiego Lotnictwa w Berlinie

Tylko u nas pojawiło się anglojęzyczne logo obchodów 100 lat Polskiego Lotnictwa – eksponowaliśmy je na plakatach, ulotkach, broszurach a także w reklamach.

Bez wątpienia to był nasz czas, który na długo pozostanie nam w pamięci. A to dopiero początek wspaniałych rzeczy, które możemy jeszcze zrobić dla promocji sprawy „Dywizjonu 303”, dla filmu i wszystkich, którzy chcieliby poczuć się dumni ze swojej historii, gdziekolwiek na świecie teraz mieszkają.

 

Kolejny dzień zdjęciowy już za nami!

28 sierpnia odbył się kolejny dzień zdjęciowy do filmu "303 DYWIZJON". Zdjęcia były realizowane w Słomczynie, Oborach oraz w okazałej willi w Konstancinie. Poniżej kilka zdjęć z planu.

fot. Piotr Fotek

fot. Dawid Samojłowicz

fot. Dawid Samojłowicz

"303 DYWIZJON" - rozmowa z odtwórcą roli pilota Jana Daszewskiego

Odtwórca roli pilota Jana Daszewskiego - Aleksander Wróbel spotkał się w Londynie z rodziną pilota i uzyskał mnóstwo niezwykle ciekawych informacji na temat postaci, w którą się wciela. Rozmowa z Aleksandrem Wróblem - odtwórcą roli Jana Daszewskiego

"303 DYWIZJON" - materiał z planu

Jesteście ciekawi jak powstają sceny walk powietrznych? Oto próbka - Kabiny pilotów - na planie

Kolejna produkcja o pilotach myśliwców

Trwają prace przygotowawcze do kolejnej produkcji o pilotach myśliwców walczących w Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej. Film zostanie zrealizowany na podstawie scenariusza Jerzego Skolimowskiego, Jamesa McManusa i Ewy Piaskowskiej. Projekt Film Media S.A. "MYŚLIWCY" nie jest związany z trwającymi obecnie zdjęciami do filmu "303 DYWIZJON" w reżyserii Denisa Delića.

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Dywizjon 303"

10 sierpnia 2016 roku rozpoczęły się zdjęcia uciekające do filmu pod roboczym tytułem "Dywizjon 303". Zdjecia realizowano w dwóch etapach w sierpniu i wrześniu 2016 roku. Na plan zdjeciowy do Konstancina pod Warszawą przyleciał z Duxford pod Londynem historyczny myśliwiec Hawker Hurricane z kolekcji Historic Aircraft Collection. Samolot z okazji obchodów 75. rocznicy Bitwy o Anglię został przemalowany w barwy Dywizjonu 303 im. Tadeusza Kościuszki.

fot. Bartosz Mrozowski

Trwają prace nad projektem "Dywizjon 303"

Denis Delić reżyseruje film pod roboczym tytułem "Dywizjon 303" na podstawie scenariusza autorstwa Krzysztofa Burdzy, Tomasza Kępskiego i Zdzisława Samojłowicza. Ten pełen akcji film fabularny oparty jest w całości na autentycznych wydarzeniach i postaciach. Bogactwo przeżyć i heroizm bohaterów tych czasów, polskich lotników Dywizjonu 303 stały się inspiracją, aby stworzyć niezwykłe dzieło filmowe opowiadające o działaniach najlepszego dywizjonu alianckiego Bitwy o Anglię.

 

PodkategorieMonday the 13th. Affiliate Marketing. Filmmedia
Copyright 2012

©

v2h